“Salon prasowy Kutyny” nowym programem w Polsat News

Musi być naprawdę dobrze wdrożona w terenie, ponieważ dziennikarze potrzebują silnych instytucji – podkreśla aktywistka z Europejskiego Centrum Wolności Prasy i Mediów (ECPMF). Ryzyko jest szczególnie wysokie dla dziennikarzy relacjonujących z regionów objętych konfliktami. Według danych Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ) rok 2024 był najbardziej śmiercionośnym rokiem dla dziennikarzy. Liczba zabitych dziennikarzy stale rośnie od 2021 r. Dziennikarze mają do czynienia nie tylko z groźbami przemocy fizycznej.

Ochrona polityczna dziennikarzy maleje na całym świecie, a liczba doniesień o groźbach wobec nich stale rośnie. Prowadzi to do tego, że dziennikarze sami się cenzurują lub nie zgłaszają ani nie badają tematów będących przedmiotem zainteresowania opinii publicznej. – Nie ma jednoznacznej i prostej definicji pojęcia wolności prasy. W rzeczywistości idea ta jest dość kontrowersyjna – wyjaśnia John Steel z Wydziału Dziennikarstwa na Uniwersytecie w Derby w Wielkiej Brytanii. – Historycznie rzecz biorąc, chodzi o danie społeczeństwu głosu, uzyskanie dostępu do systemów władzy i zapewnienie społeczeństwu dostępu do procesów decyzyjnych w demokracjach. – To nie będzie publicystyka na zasadzie, że ktoś będzie mówił przez 20 minut.

Do ochrony wolności prasy mogą być potrzebne środki prawne i posunięcia regulacyjne. Na przykład Unia Europejska przyjęła Europejską Ustawę o Wolności Mediów, aby lepiej chronić usługi medialne. Zauważono pogorszenie się wolności prasy na całym świecie w porównaniu z rokiem 2023. Tylko w ośmiu krajach, położonych w większości w Europie Północnej, sytuacja została oceniona jako “dobra”. Polsat News zmienia pasmo programu publicystycznego “Cztery strony prasy” Joanny Wrześniewskiej-Sieger.

W pierwszych sześciu miesiącach 2024 r. Dwanaście procent ataków na przedstawicieli prasy w państwach członkowskich UE i krajach kandydujących miało charakter fizyczny. Jedna czwarta była spowodowana cenzurą, a jedna trzecia to ataki werbalne, w tym zastraszanie i groźby, jak donosi unijny projekt Media Freedom and Rapid Response.

– Wszystkie te zgony zostały spowodowane przez izraelskie wojsko, a większość zabitych to Palestyńczycy. Wolność prasy na całym świecie maleje, a praca dziennikarzy staje się coraz bardziej niebezpieczna. Atakowani i zagrożeni są także w USA i Europie. Ale nawet przodujące pod tym względem na świecie kraje skandynawskie nie są idealne. – Żaden kraj nie jest odporny na presję wywieraną na dziennikarzy, a my musimy pozostać czujni i skoncentrowani – powiedziała DW Ena Bavcic z Europejskiego Centrum Wolności Prasy i Mediów (ECPMF). – Ustawa nie obejmuje wszystkiego, nie obejmuje wszystkich problemów, z którymi borykają się dziennikarze.

Będą pojawiali się goście w postaci ekspertów omawiających najważniejsze problemy i wydarzenia. Politycy będą obecni jedynie przy okazji „setek” czy wypowiedzi z innych programów z całego dnia – mówił kilka dni temu Wirtualnemedia.pl Gugała. W sobotę na antenie Polsat News zadebiutuje program “Cztery strony mediów Kutyny”, prowadzony przez Iwonę Kutynę. Jak informował portal Wirtualne Media, Gugała przestanie też pojawiać się w “Wydarzeniach wieczornych”. Otrzyma za to nowy program, emitowany w dni powszednie o 20 w Wydarzeniach 24.

Dotychczas główną prowadzącą “Cztery strony prasy” była Joanna Wrześniewska-Sieger. Z naszych informacji wynika, że pozostaje ona w stacji i nadal będzie prowadziła m.in. Od 2000 roku odnotowano również tendencję wzrostową pod względem liczby uwięzionych dziennikarzy.

Zadebiutował w 2018 roku, zastąpił program „Pod pressją”. Od 16 marca program publicystyczny „Cztery strony prasy” będzie emitowany w sobotnie poranki. Dotychczas można go było oglądać w niedziele po „Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii”. W niedzielne przedpołudnie w studiu Polsatu News goszczą dziennikarze Futures w indeksie S&P 500 Spójrz w dół wiodących tytułów prasowych i internetowych. Dyskutują, komentują i oceniają najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Naprzeciw siebie siądą dziennikarze różnych poglądów.

“Cztery strony mediów Kutyny” będzie można oglądać w soboty o 9.55, czyli w tym samym paśmie, w którym emitowano “Cztery strony prasy”. Do końca zeszłego roku Polsat News nadawał program “Cztery strony prasy”, Amazon (NASDAQ:AMZN) Oczekuje się wzrostu do 3750 DOLARÓW prowadzony głównie przez Joannę Wrześniewską-Sieger. Gościli w nim dziennikarze prasowi, ale pojawiali się tam też przedstawiciele portali czy stacji radiowych.

Ostatnio Polsat News zaczął wprowadzać do nazw programów nazwiska prowadzących, np. “Debata dnia” Agnieszki Gozdyry zmieniła nazwę na “Debata Gozdyry”, a “Punkt widzenia” Grzegorza Jankowskiego na “Punkt widzenia Jankowskiego”.

Według danych CPJ na początku grudnia 2024 roku w więzieniach przebywało 361 dziennikarzy. Połowa z nich była więziona w Chinach, Izraelu i na okupowanych terytoriach palestyńskich, w Birmie, na Białorusi i w Rosji. Większość uwięzionych dziennikarzy jest oskarżona o działalność antypaństwową. – W ubiegłym roku liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 22 proc., głównie z powodu wojny w Strefie Gazy. 85 dziennikarzy i pracowników mediów zabitych w 2024 roku zginęło tutaj – wyjaśnia Jodie Ginsberg.

Niezależne media powinny być Problemy finansowe Forex MMCIS grupy wolne od wpływów zewnętrznych, na przykład nacisków ze strony rządu, aby publikować określoną wersję wiadomości. “Pluralistyczne” media oznaczają, że opinia publiczna powinna mieć wiele różnych niezależnych i wiarygodnych źródeł, z których może czerpać informacje. Z danych Nielsena wynika, że w lutym br. Z danych Nielsena wynika, że w październiku br.

Prowadząca podczas rozmów z ekspertami w danych dziedzinach będzie szukać rozwiązań problemów Polaków. Program ma być realizowany z udziałem widowni. Program “Cztery strony prasy” w nowej formule ma być nadawany od 4 stycznia. “Wydarzenia wieczorne”, o 21.50 w Polsat News i Wydarzeniach 24.

– Dziennikarze w strefach konfliktu są cywilami, a nie legalnymi celami. Bardzo ważne jest, aby strony konfliktu to uznały, a kraje, które są zaangażowane w wolność prasy, pociągały inne kraje do odpowiedzialności za brak odpowiedniej ochrony dziennikarzy – podkreśla. Nawet niewielka poprawa w zakresie wolności prasy jest zatem trudna do zauważenia. W nowym programie Iwona Kutyna zaprosi dziennikarzy i publicystów do omawiania najważniejszych wydarzeń tygodnia. „Salon prasowy Kutyny” ma być dziennikarskim komentarzem tego, czym żyje scena polityczna w Polsce.

អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​របស់​អ្នក​នឹង​មិន​ត្រូវ​ផ្សាយ​ទេ។ វាល​ដែល​ត្រូវ​ការ​ត្រូវ​បាន​គូស *

Press ESC to close